BLOG

 • Bambu ağacının doğaya faydaları nelerdir ?

  Bilindiği gibi bambu bahçe balkon takımları  yapımında kullanılan bu bitki hızlı büyümekle kalmaz, diğer sert gövdeli ağaçlara nispeten yüzde 35' ten fazla oksijen üreterek doğaya fayda sağlamaktadır. Bambu Mobilya takımı üretiminde kullanılan bu mucizevi ağaçlar 6 ay içerisinde 1.5 dönüm ekili alanda yaklaşık 8 ton civarında karbondioksit emdiği de tespit edilmiştir. Balkon ve teraslarımızı süsleyen bambu masa sandalye mobilyaları bu özelliğiyle bir yandan atmosferi dengelerken, diğer taraftan aşırı karbondioksit emme ve küresel iklim değişikliği ile mücadelede doğaya yardımcı olmaktadır. Neden bambu masa sandalye takımı kullanmamızın nedenleri saymakla bitmez.Bunlardan bir tanesine örnekte bambu' ların geniş ve güçlü kök sistemine sahip olması toprak erozyonu ve sel felaketlerini de önlemeye yardımcı olmaktadır.Bambu balkon takımları iste bu yüzden de tercih sebebiniz olmalıdır.Islak mendilden tutup parfüm'e varıncaya kadar günümüzde kullandığımız çoğu yaşam malzemesinde kullanılan bambu balkon,teras ve bahçelerimizi süslememizde çok önemli bir etken ve oksijen kaynağıdır.Bambu bahçe balkon takımları estetik ve görsellik olarak da diğer ahşap metaryelli takımlardan daha cazip ve dekoratif olması özellikle bayan kullanıcılar tarafından tercihen birinci sırada yer almaktadır.

  DEVAMINI OKU
 • Bambu yiyecek olarak kullanılabilirmi ?

  Bambu güçlü antibakteriyel bir yapıya sahiptir. Bambu balkon bahçe mobilya imalatında kullanılan bambu filizleri asya  bölgesinde çok yaygın bir besin olmakla beraber, çok az yağ ve kalori içerdiğinden sağlıklı bir lif kaynağı olarak kabul edilir.Bambu masa sandalye üretiminde kullanılan,  filizlerinden adeta küllenen bambu, panda ayılarının ana besin kaynağıdır. Kelimenin tam anlamıyla bambu pandaların vazgeçmezilmezidir.Günümüzde Balkon ve teraslarımızı süsleyen Bambu bahçe balkon mobilyası üretiminde kullanılan bu mucizevi ağacın kozmetik gıda ve masa sandalye üretiminde kullanıldığı bilinmektedir.

  DEVAMINI OKU
 • Bambu Ne Kadar Dayanıklıdır? Doğal Bir Antibakteriyelmidir?

  Bambu bahçe balkon mobilya imalatında kullanılan bambu ağacının mukavemeti hiç süphesiz 5 yıl boyunca düzenli bir şekilde gübresine su verilmesine rağmen toprağın üstüne çıkmaması ve toprağın altında kök salmasıyla tanımlanır. Bambu mobilya üretiminde kullanılan bu mucizevi ağacın kökleri tıpkı bir hortum gibi sağlamlaştığından dolayı dünyadaki tüm bitkilerden sağlam ve güçlü bir yapıya sahiptir. Günümüzde en çok tercih edilen Bambu Masa Sandalye takımları 'nın tercih sebebide bu denli sağlam bir bitkiden meydana gelmesidir. Bambu ve pamuk 24 saatlik bir zaman diliminde öldürdükleri bakteri sayısına göre teste tabi tutulmuştur.Pamuk hiçbir etki göztermezken bambu tüm bakterileri öldürerek bir nevi doğal antibakteriyel kategorisine girmiştir. Bu antibakteriyel özelliğiyle, sargı bezlerinde yara pansumanı içinde kullanılır.Aynı zamanda Bambu balkon bahçe Mobilya yapımında kullanılan bu muhteşem ağacın sağlıklı bir lif kaynağı olmakla birlikte, gıda anlamında da tüketilmektedir.Panda ayılarının temel besin kaynakları olduğu bilinmektedir.Aynı zamanda Bambu ağacı çelikten daha güçlü bir gerilme mukavvametine sahiptir.Dünyadaki en güçlü maddelerden biride denebilir.

  DEVAMINI OKU
 • Bambu Ağacı Nasıl Hızlı Büyür? Hangi Familyadan Gelmektedir?

  Günümüzde Kullandığımız Bambu Masa Sandalye Takımları 'nın yapımında kullanılan bambu ağacının farklı bir özelliğide çok hızlı ve uzun bi şekilde büyümesidir. Günde ortalama 1 metre büyüyebilir.Dikey yönde büyüyerek dünyada en hızlı büyüyen bitki türlüdür bambu ağaçları.Aslına bakarsanız bir ağaç değilde çok özel bir ot formudur.Pirinç, buğday.arpa ve diğer çin türlerinide içinde bulunduran buğdaygiller familyasıdır.Bambu masa sandalye yapımında kullanılan ağaçları 5 yıl gibi uzun bir zaman toprağın üstüne çıkmadığı gibi fideleri toprağın altında boru hattı gibi fidelenirler.Bu fideler tüm bambu ağaçlarına su pompalar.bambu diğer otsu bitkilerin aksine hücre duvarlarını esnek ve uzayabilir hale getiren özel bir kimyasal salgılarlar.Hücrelerin dikili olduğu ipliksi yapılar uzamanın yukarı yönlü olmasını sağlar.Diğer çim türleri büyüme esnasında hücre duvarları zayıflarken,bambular bu aşamada hücre duvarlarına yeni tabakalar eklerler.Bu sayede güçlü rüzgar ve fırtınalarda bile kırılmadan uzama özelliğine sahiptirler.Bambu bahçe balkon mobilya takımları yapımında kullanılan bu muhteşem bitkiyi diğerlerinden ayıran özellikler bunlardır.

  DEVAMINI OKU
Scroll